Choď na obsah Choď na menu
 


Ako na blend(photofiltre)

Takže, napokon som sa rozhodla, že sem dám tutorial ako na blend v Photofiltri, pretože drvivá väčšina má práve tento program a Photoshop nemajú alebo neovládajú. Ak budete mať kladné ohlasy na tento návod, pribudnú ďalšie.

1.Spustíme si Photofiltre a otvorime nový list s veľkosťou 600 x 400 px. Tiež si otvorime aj fotky, s ktorými chceme blend mať. Môj prípad, Demi Lovato...

 free image host free image hostfree image host

Obrázky povkladáme do čistého listu, ale ešte predtým klikneme na obidva obrázky pravým tlačidlom, potom na veľkosť obrázku a prepíšeme výšku 630 na 500.

 free image host

2. Potom si otvorime tretiu fotku s Demi. Chceme ju vsadiť do stredu, medzi tieto dve fotky. Tak spravíme toto (viď. obr.) Tiež si fotku zmenšíme na rovnakú veľkosť. Potom klikneš na tlačítko, ktoré je na obrázku v hnedom rámčeku. Tlak si nastavíš na tretiu paličku od začiatku a potom iba klikneš na ten tretí obrázok, stlačíš Ctrl a pobeháš po ňom s myškou. Potom pôjdeš do tvojho blendu a tam začneš iba behať s myškou po mieste, kde chceš ten tretí obrázok mať. Mne to vyšlo takto.

free image host

3. Dáme tomu nejaké brushe nie? Tak si vyberieme aké by sa k tomu hodili. Ja som si najprv vybrala tento.

 free image host

A ako ho tam vôbec dáš? Niekde na ploche si vytvor priečinok brushe. Posťahuj si rôzne z internetu a vždy si ich tam vlož. Ak chceš, prepisuj si aj ich názov. Potom pôjdeš do Photofiltre a otvoríš si ten brush ktorý chceš. Musíš byť nakliknutá na tom obrázku, keď pôjdeš do úpravy → vložiť inak →maska. A máš to vložené v blende. Teraz na to klikneš pravým tlačidlom a dáš vlastnosti. Ja tam pridávam ešte aj tieň, teda zaškrtneš dopad tieňa asi na 90%. Potom nad tým máš Nepriehľadnosť. Aby si Demi veľmi nezakryla oči, alebo aby to nebolo také nápadné, daj to na 75%. No a potom už len stačí, aby si si ich dala len kde chceš ty. Vždy ako tam brush vložíš, dáš na miesto kde chceš, klikni na vrstvu toho brushu a daj zlúčiť s predchádzajúcou vrstvou. Nechaj tam iba pozadie a vrstva 1. Mne to vyšlo takto.

 free image host

Ja by som tam, ale predsa ešte niečo dala. Tak napríklad machuľky. Rôzne, napr. na ktorej bude potom napísané "Demi Lovato"Sú to tiež brushe, vlastne vy môžete použiť aké chcete, ale mne tieto moje nejdú uploadnuť, takže buď si ich nájdete na nete, alebo tam dáte iné. Vložíme ich úplne rovnako a tiež sa pohráme s tieňom a nepriehľadnosťou. 

  free image host

4.Vložíme aj nejakú textúru. Napríklad zošitovú.

 free image host

Iba si ju otvoríme v Photofiltri, klikneme na ňu, dáme kopírovať a vložíme ju do blendu. Potom klikneme pravým tlačítkom →vlastnosti→nepriehľadnosť 22%. Môžme sa pohrať aj s transformáciou, teda, že klikneme pravým tlačítkom →transformovať voľne→ urobíte rôzne zmeny.

 free image host

5. Ideme niečo spixelizovať. Normálne si polygonom vyznačte čo chcete a potom Filter→štylizácia→mozaika (ak tam máte zaškrtnutú kontúru, tak ju odškrtnite→nastavte ako chcete.

 free image host

6.Písmo. Použite aké sa vám páči a urobte s ním čo len chcete. Je to skrátka na Vás.

 free image host

7. Už sú na rade iba korekcie. Urobíte si to všetko podľa vlastného uváženia!Mne celý blend vyšiel takto!

 

 

Obrázok

©by Juliška, nekopírovať!

Ak máš nejaké pripomienky, napíš ich do komentára!